Wprowadzenie - MedHair Polska

Wprowadzenie

Co wypadanie włosów oznacza dla mnie i mojego wyglądu?

Bez względu na banalność stwierdzenia, że wszyscy jesteśmy wyjątkowi – faktem jest, że każdy z nas jest inny. Nasz wygląd fizyczny jest kształtowany przez uwarunkowania genetyczne, które dziedziczymy po naszych rodzinach, jednocześnie czynniki społeczne i kulturowe decydują o tym, co myślimy i jak działamy. To wszystko sprawia, że stajemy się wyjątkowymi jednostkami i dlatego niezwykle ważne jest to, jak postrzegamy sami siebie. (Sprawdź: Czy można wyleczyć łysienie?)

Indywidualność wpływa na percepcję naszego wyglądu fizycznego, a także tworzy konkretne oczekiwania i wymusza starania dotyczące tego, jak chcemy być postrzegani przez innych. Cechy estetyczne obszarów widocznych dla wszystkich, takich jak głowa czy twarz mają silny wpływ na wyobrażone „ja", faktyczne odbicie w lustrze oraz to, jak chcemy być postrzegani przez innych. Właśnie dlatego dbamy o nasze włosy i odpowiednio je stylizujemy, aby wyglądały atrakcyjnie zarówno dla nas jak i dla innych.

W przypadku problemu wypadania włosów nasz wygląd fizyczny zmienia się, co negatywnie wpływa na własną samocenę i sposób w jaki postrzegają nas inni. To często przeszkadza nam w znalezieniu optymalnego rozwiązania i zwrócenia się po pomoc do chirurga plastycznego specjalizującego się w problemie wypadania włosów.

Gdy decydujesz się na zabieg przeszczepu włosów, my rozumiemy, że głównym problemem często nie jest sama ich utrata, ale jej wpływ na wygląd fizyczny. W końcu głównymi powodami, dla których decydujemy się na przeszczep włosów jest poprawa wyglądu, samozadowolenia, zwiększenie pewności siebie i podniesienie swojej atrakcyjności w oczach innych. (Sprawdź: Czy jestem dobrym kandydatem do przeszczepu włosów?)

 

Jakich efektów mogę oczekiwać po przeszczepie włosów?

Lekarz podczas konsultacji przed zabiegiem stara się zrozumieć Twoje indywidualne postrzeganie problemu wypadania włosów oraz obawy związane z transplantacją. Najczęściej negatywne postrzeganie łysienia jest związane z dyskomfortem i obawami dotyczącymi wyglądu fizycznego. Włosy mogą wyglądać nieatrakcyjnie, wpływać na postrzeganie nas, jako znacznie starszych niż w rzeczywistości, a łysina może prowadzić do utraty poczucia własnej wartości. 

Gdy zdecydujesz się już na przeszczep włosów, lekarz określi najlepszą metodę zabiegu biorąc pod uwagę Twoje indywidualne uwarunkowania. Zapoznasz się z możliwymi efektami po operacji, czasem trwania zabiegu, przebiegiem okresu rekonwalescencji, faz wzrostu włosów i dokładnym kosztem transplantacji.

Główną obawą dotyczącą problemu wypadania włosów jest wygląd zewnętrzny. To, czy oczekiwania dotyczące wyglądu będą całkowicie spełnione, czy nie, stanowi największą troskę pacjenta przy podejmowaniu decyzji dotyczącej zabiegu transplantacji włosów. Zaangażowanie naszych chirurgów plastycznych polega na dokładnym zrozumieniu pacjenta i poprawieniu jego samooceny oraz wyglądu poprzez naturalny efekt, jaki można uzyskać dzięki przeszczepowi włosów.