Przeszczep włosów metodą FUE - Transplantacja włosów FUE - cena, opinie - MedHair Polska

Transplantacja włosów metodą FUE

W ciągu ostatnich 2 dekad pojawiły się nowe metody i techniczne możliwości ułatwiające proces oraz zwiększające efektywność zabiegów rekonstrukcyjnych skóry owłosionej. Obecnie włosy mogą być przeszczepione przy zachowaniu naturalnej linii ich wzrostu przy użyciu mini i mikro graftów. Takie możliwości oferuje, m.in. przeszczep włosów metodą FUE.

Opis techniki przeszczepu włosów FUE

Technika FUE (ang. Follicular Units Extraction) jest nowocześniejszą techniką transplantacji włosów w porównaniu do metody FUT i została ona rozwinięta, by umożliwić przeszczep bez wycinania paska skóry, bez pozostawiania blizny pozabiegowej. Polega ona na pobraniu pojedynczych zespołów mieszkowych włosów (graftów) z okolicy dawczej przy pomocy specjalnych instrumentów chirurgicznych o średnicy 0,5 – 0,8 mm i wszczepienie ich w miejsca ubytków włosów. W tej metodzie przeszczepiane są wszystkie niezbędne struktury włosa, w tym także komórki macierzyste odpowiedzialne za jego wzrost.

Dzięki szybkim postępom technologicznym wyniki transplantacji włosów FUE stały się porównywalne z operacjami FUT, a dzięki temu, że na powierzchni skóry głowy nie zostaje żadna blizna – metoda ta szybko zyskała popularność wśród chirurgów i pacjentów. Najważniejszym czynnikiem, który doprowadził do uznania transplantacji włosów metodą FUE za powszechny standard, było opracowanie narzędzi chirurgicznych, które szybko i płynnie wydzielają mieszki włosowe bez ich uszkadzania. W dzisiejszych czasach ręczne przyrządy zostały zastąpione mikro mechanicznymi instrumentami sterowanymi ręcznie lub elektronicznie. Narzędzia te umożliwiają szybką ekstrakcję mieszków włosów bez uszkodzeń. Czas trudnych operacji, które trwały średnio około dwóch dni, znacząco się skrócił do 8-10-godzinnych sesji, podczas których można przeprowadzić operację transplantacji włosów metodą FUE. Dzięki krótszemu czasowi, a także stosowaniu kuracji PRP, przeszczepianie mieszków włosowych tą metodą uznaje się za mniej inwazyjne. Pacjent, który przechodzi zabieg przeszczepu włosów, może szybko wrócić do swoich codziennych spraw, bez konieczności długiej rekonwalescencji.

Obecnie metoda FUE, jako jedno z największych i najbardziej efektywnych osiągnięć chirurgii odtwórczej włosów, jest najczęściej wybieraną metodą ich transplantacji. Jest to operacja prawie bezbolesna, którą można zakończyć w czasie jednego zabiegu. Pozwala więc na szybki powrót do normalnych zajęć. W miejscu obszaru dawczego nie ma widocznej stałej blizny po ekstrakcji mieszków włosowych.

Proces Transplantacji włosów

Transplantacja włosów FUE jest stosunkowo prostym zabiegiem. Aby jednak się udał, a przeszczepy włosów się przyjęły, konieczne jest odpowiednie przygotowanie, a także zachowanie najwyższych standardów wykonania, aby osiągnąć pożądany efekt estetyczny.

Pomyślny proces przeszczepu włosów rozpoczyna się od szczegółowego badania i analizy technicznej przez wyspecjalizowanego chirurga plastycznego.

Osoba, która planuje przeszczep włosów FUE, przechodzi ogólne badanie, podczas którego analizowane są zarówno uwarunkowania genetyczne (łysienie w rodzinie), jak i ogólny stan zdrowia pacjenta. W większości przypadków diagnozą jest łysienie androgeniczne, tj. łysienie typu męskiego, wynikające z uwarunkowań genetycznych.

Po określeniu, co wywołuje wypadanie włosów, badany jest obszar dawczy, który będzie stanowił źródło mieszków włosowych. Na tym etapie ich gęstość jest sprawdzana przez specjalnie zaprojektowaną kamerę o nazwie Proscope. Określa się liczbę mieszków włosów na cm2. Następnie można obliczyć całkowitą liczbę graftów nadających się do przeszczepu. Oprócz gęstości włosów określa się również grubość włosów, kolor i liczbę włosków zawartych w każdym mieszku włosowym.

Klinika dr. Ilkera Apayadina współpracująca z MedHair używa zespołów mieszkowych (FU) podczas obliczania ilości w transplantacji włosów. Przeszczepienie od 30 do 60 zespołów mieszków włosowych na centymetr kwadratowy odpowiada 80 do 150 pojedynczych włosów (na cm kwadratowy). Transplantacja łącznie 4.000-4.500 zespołów mieszków włosowych odpowiada 10.000-12.000 pojedynczym włosom. Oznacza to skuteczne leczenie łysienia, niezależnie od jego przyczyny.

Specjaliści z kliniki są w stanie przeszczepić do 4000-4500 graftów w ciągu jednego dnia (5-10 godzin). Ponieważ w miejscu ekstrakcji, nie rozwija się żaden nowy mieszek włosowy, liczby te nie są przekraczane, aby nie spowodować widocznego przerzedzenia włosów w obszarze dawczym. Opisana metoda przeszczepu włosów wykonywana jest ze znieczuleniem miejscowym. Zatem osoba poddana zabiegowi jest przez cały czas przytomna i nie odczuwa bólu. Po jego zakończeniu otoczona jest troskliwą opieką medyczną.

Po badaniu włosów bada się również skórę głowy. Zdrowa, owłosiona skóra głowy zarówno w obszarze dawczym, jak i biorczym jest ważnym kryterium dla operacji przeszczepu włosów. Zabieg przeszczepu włosów metodą FUE jest możliwy tylko i wyłącznie u osób, które chorują na nowotwory, cukrzycę i mają stany zapalne skóry.

Po podjęciu decyzji o transplantacji włosów pacjent otrzymuje szczegółowe informacje dotyczące całej procedury, ilości przeszczepianych zespołów mieszkowych, oczekiwanej gęstości przeszczepu, czasu trwania leczenia oraz opieki pooperacyjnej.

Realistyczne oczekiwania po przeszczepie włosów metodą FUE

Jednym z najważniejszych kryteriów udanego przeszczepu włosów u mężczyzny doświadczającego przerzedzania włosów jest odpowiedni poziom oczekiwań. W naszej klinice do zabiegu przeszczepu mogą również przystąpić panie, które zmagają się z łysieniem. Przywrócenie owłosienia w okolicach skroni, czubka głowy czy zniwelowanie tzw. wysokiego czoła jest możliwe i bezbolesne. Przeszczepów dokonujemy w sterylnych warunkach pod opieką wykwalifikowanych specjalistów. Nad całym procesem czuwa dr Ilker Apaydin.

W przypadku dobrej gęstości włosów w obszarze dawczym i dogodnej grubości włosa już około 80 do 100 włosów na cm kwadratowy może pokryć skórę głowy. Liczba graftów w celu nadania tej gęstości włosów zależy od cech pacjenta. 30 zespołów na cm kwadratowy jest wystarczająca, gdy zespoły mieszkowe zawierają 3-4 pojedyncze włosy. Natomiast liczba ta wynosi aż 40-60 na cm kwadratowy u osoby, której mieszki włosowe zawierają głównie 1-2 pojedyncze włosy. Zakładając, że równomierna liczba mieszków włosowych zostanie przeszczepiona w równym stopniu u dwóch osób z różną charakterystyką włosów, osoba z grubszymi włosami i z większą liczbą włosów w grafcie uzyska bardziej zadowalający efekt z gęstszym wyglądem włosów. Podczas gdy 3500 zespołów mieszków ze średnio trzema grubymi włosami odpowiada 10.000 włosów; 3.500 mieszków z pojedynczymi cienkimi włosami odpowiada w sumie jedynie 3500 włosom.

Skorzystanie z metody FUE gwarantuje, że przeszczepione włosy będą wyglądać bardzo naturalnie. Operacja ta więc skutecznie leczy łysienie u mężczyzn. Sprawia, że krępujący problem wypadania włosów odchodzi w zapomnienie. O tym, jak duża jest jej efektywność, najlepiej świadczą opinie panów, którzy są po tym zabiegu. Natomiast cena przeszczepu włosów metodą FUE jest nieco wyższa niż w przypadku standardowego FUT, jednak oprócz doskonałego efektu wizualnego, ma ona też szereg innych zalet. Wśród nich można przede wszystkim wyróżnić brak blizny, a także szybszy powrót do codzienności po przeszczepie włosów. Zachęcamy więc do skorzystania z usług naszej firmy i zaufanie jednej z najlepszych, a przy tym najtańszych klinik medycyny estetycznej w Europie. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w Szczecinie. Zatrudnieni tam konsultanci udzielą Państwu niezbędnych informacji. Pomogą również w uzyskaniu finansowania w systemie Medi Raty oraz umówią na bezpłatną konsultację i wycenę zabiegu przeszczepu włosów metodą FUE.