FAQ - MedHair Polska

FAQ

Gdzie się mieści biuro oraz klinika?

Nasze biuro mieści się w Szczecinie na ulicy Siennej 9, ale większość naszych konsultacji odbywa się online. Wszystkie operacje odbywają się w Stambule w Turcji w prywatnej klinice dr Ilkera Apaydina .

Kto może mieć przeszczepione włosy?

Każdy, kto cierpi na "typ męski" wypadania włosów. Dlatego jest przede wszystkim jest przeznaczony dla osób, u których hormonalne zmiany spowodowały przedwczesne wypadanie włosów. Natomiast osoby po różnego typu wypadkach lub gdy utrata włosów spowodowana została poparzeniem wymagają indywidualnej konsultacji. 

Czy istnieje limit wiekowy dla transplantacji włosów?

Wiek gra tylko pewną rolę w zależności od kontekstu i przyczyn wypadania włosów. Generalnie przeszczep jest uważany za najbardziej trwałe i zrównoważone rozwiązanie tego problemu. Wypadanie włosów spowodowane jest nadmiarem męskich hormonów uwalnianych w ciągu całego życia. Utrata włosów zmniejsza się po osiągnięciu wieku 40 lat. Oznacza to, że po przeszczepieniu włosów w młodszym wieku, trzeba się liczyć że dalsza utrata włosów może jeszcze postępować i przeszczep może wymagać powtórzenia aby objąć całą problematyczną sferę. 

Czy podczas przeszczepu włosów mogę spowodować uszkodzenie mojego zdrowia?

Generalnie ryzyko zdrowotne jest marginalne dla osób zdrowych nie mających reakcji alergicznej na miejscowe znieczulenie. Ponadto, w procesie początkowm staramy się przenalizować wszystkie potencjalne przeciwskazania, które mogą zwiększyć ryzyko zabiegu dla pacjenta. Biorąc pod uwagę obecny stan badań klinicznych, brak jest jakichkolwiek długoterminowych skutków ubocznych po okresie rekonwalescencji.

Czy są jakieś nowe techniki transplantacji włosów?

Technika FUE jest obecnie najnowszą technologią do przeszczepiania włosów. Jest ona często wspomagana kuracją PRP, która stymuluje porost włosów i pozytywnie wpływa na końcowy efekt zabiegu. Oczywiście, prowadzone są badania nad alternatywnymi metodami redukcji ubytków włosów, ale FUE pozostaję wciąż najbardziej skuteczną techniką transplantacji.

Jak doświadczony jest lekarz wykonujący zabieg?

Dr Ilker Apaydin wraz z zespołem wykonuje przeszczepy włosów zarówno metodą FUE jak i FUT od 1998 roku. W tym okresie zespół wykonał ponad 8000 zabiegów dla pacjentów z ponad 40 krajów świata.

Jakie techniki są wykonywane w klinice?

Większość zabiegów przeszczepu włosów wykonywana jest metodą FUE. Technika ta daje lepsze wyniki w porównaniu do starszej techniki FUT, zwłaszcza że nie pozostawia żadnej blizny ani szwów na głowie. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny. Mały dyskomfort może być jedynie odczuwalny podczas procesu znieczulenia.

Jak długo pacjent musi przebywać w Stambule?

Minimalny okres pobytu w Stambule to 3 dni (2 noce). Pierwszy dzień przeznaczony jest na finalną konsultację, drugi dzień na operację, a trzeci na sesję pooperacyjną oraz lot powrotny.

Jakie są zasady anulowania rezerwacji i zwrotu pieniędzy?

Aby zarezerwować datę operacji oraz przelot wymagamy jedynie depozytu w wysokości 500 euro (równowartość w złotówkach po cenach sprzedaży określonych na stronie www.nbp.pl w dniu realizowania przelewu). Wcześniej niż 30 dni do daty wylotu, termin operacji może zostać zmieniony bez żadnych dodatkowych opłat lub depozyt może zostać zwrócony w całości w ciągu 3 dni roboczych z potrąceniem opłaty administracyjnej 20 euro. 

Na mniej niż 30 dni przed datą wylotu depozyt nie podlega zwrotowi. Każda prośba o zmianę złożona w tym czasie podlega osobnej wpłacie rezerwacyjnej w wysokości 500 euro. 

Jak będę komunikować się z chirurgiem i innymi pracownikami kliniki zaangażowanymi w moją opiekę oraz zabieg?

Standardowo zapewniamy opiekę tłumacza podczas pobytu, który będzie obecny podczas całej procedury.

Jak długo trwa zabieg przeszczepu włosów?

Procedura składa się z kilku etapów i trwa około 6-12 godzin (z przerwami na posiłek). Jeżeli chodzi o cały wyjazd, to trzeba planować 3 dni. Jeżeli zabieg ma być dyskretny i by nie pozostawić żadnych śladów pooperacyjnych zaleca się minimum 15 dni odpoczynku po operacji. 

Który obszar moich włosów jest uważana za dawczy?

W większości przypadków włosy są pobierane w okolicy potylicznej. W rzadkich przypadkach włosy są również pobierane z ciała by dodatkowo zwiększyć gęstość przeszczepu.

Czy będą widoczne ślady po ekstrakcji włosów z obszaru dawczego? 

To zależy od zastosowanej metody. Przy użyciu techniki FUE po przeszczepie włosów nie widać żadnych blizn. Pozostają jedynie małe białe kropki w punktach ekstrakcji, które są niewidoczne nawet przy krótkich włosach. 

Czy można również przesadzić obce włosy?

Nie. W dotychczasowych testach klinicznych - przeszczepy obcych włosów były odrzucane przez organizm

Ile włosów można przeszczepić podczas zabiegu?

Standardowo procedura transplantacji obejmuje między 1000 a 4000 graftów (mieszków włosowych). Każdy graft ma pomiędzy jednym a czterema włosami, stąd zabieg przeszczepu 4000 graftów to 8000 – 10000 pojedynczych włosów.  

Jak się przygotować do operacji?

Każdy pacjent otrzyma szczegółowe informacje dotyczące przygotowania do operacji. Najistotniejsze jest, by nie spożywać alkoholu na 4 dni przez operacją. Również zabieg jest nie polecany osobom z problemami kardiologicznymi lub nadciśnieniowymi ze względu na wysokie ryzyko dla zdrowia.

Co dzieje się przed operacją?

Każdy pacjent przechodzi badanie krwi oraz konsultację przedoperacyjną bezpośrednio z chirurgiem mającej na celu decyzję dotyczącą poziomu czołowej linii włosów.

Co dzieje się po operacji?

Na czoło zostanie nałożona specjalna opaska-bandaż, która zostanie wymieniona następnego dnia. Opaska ma na celu redukcję obrzęków wokół głowy. By ograniczyć działanie słońca, każdy pacjent otrzyma kapelusz, który powinien być noszony przynajmniej przez 3 dni. Szczegółowe rekomendacje pooperacyjne będą udzielone po operacji razem z odpowiednim szamponem, kremami oraz lekami.

Czy pomagacie w finansowaniu operacji?

Możliwe jest zrealizowanie przeszczepu na raty dzięki finansowaniu MediRaty. Więcej szczegółów na podstronie: Finansowanie.

Kiedy rosną pierwsze przeszczepione włosy?

Przez pierwsze tygodnie włosy na zmianę rosną i wypadają. Pierwsze stałe włosy rosną po około trzech miesiącach od zabiegu. Największy przyrost zwykle następuje po okresie 5-6 miesięcy. 90% przeszczepionych włosów powinno być widocznych po około 9 miesiącach. Pełen efekt można ocenić po roku od daty transplantacji.